87. předávání prestižních Oscarů máme za sebou. Pojďme se podívat, jak celý večer probíhal.

Autor: pat dne: Po, 02/23/2015 - 14:12.

Před druhou hodinou ráno našeho času se před Dolby Theatre v Hollywoodu na červeném koberci začínají objevovat hosté. Herečky v krásných róbách zářily vedle dokonale upraveného mužského doprovodu, ale o tom více v naší módní policii.

Moderátor večera Neil Patrick Harris se ujal své role se vším všudy. Dokonce se objevil na jevišti jen ve spodním prádle jako ve známé scéně z filmu Birdman. 

Pak už to začalo, všichni nominování netrpělivě čekali, jestli právě oni se stanou vítězi. První sošku získal J. K. Simmons za  vedlejší mužskou roli drsného učitele hudby ve filmu Whiplash. 

Patricia Arquette si odnesla cenu za vedlejší roli matky z Chlapectví. 


„Četla, jsem, že výhrou Oscara si prodloužíte život o pět let. Za to moc děkuji, můj partner je totiž mladší než já,“ zavtipkovala herečka Julianne Mooreová, která získala cenu za hlavní ženskou roli. Za ztvárnění slavného fyzika Stephena Hawkinga si odnesl Eddie Redmayne sošku za hlavní mužskou roli. 

Nejvíce sošek si odnesly filmy Birdman - celkem čtyři a Grandhotel Budapešť - též po čtyřech, ale v méně důležitých kategoriích. Drama Whiplash má tři Oscary a filmy Americký Sniper, Interstellar, Kód Enigmy, Selma a Teorie všeho získaly po jedné trofeji.V kategorii animovaných filmů vyhrála Velká šestka.


Celý ceremoniál zpestřily svým vystoupením například zpěvačky Rita Ora, Jennifer Hudson, Lady Gaga či kapela Maroon 5.

A jak se VIP radovaly na neméně proslulé after party? O tom více co nevidět. JO! 

 

 

 

 

Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Podlahy Rooms