Víme, jakou barvu rtěnky používají Češky nejraději. Barbory červené, Hanky hnědé, Kristýny korálové, Jiřiny růžové…

Autor: mar dne: Út, 01/20/2015 - 21:42.

Mít svůdné rty je snem každé ženy

Hlavně přirozeně. Tak uvažují české ženy, když rozhodují o stylu líčení svých rtů. Alespoň to vypovídá nejnovější průzkum, kterého se zúčastnilo přes devět tisíc žen.

Účastnice průzkumu vybíraly z dvaceti odstínů a každá zvolila jeden, který jí z nabídky vyhovoval nejvíce. Přední příčky neobsadily klasické červené ani moderní růžové odstíny. Na prvním místě se umístil odstín „Honey Flower“, který spadá do kategorie hnědých a pleťových barev. Na druhém a třetím místě skončily takzvané korálové, tedy oranžové odstíny „Daffodil Petal“ a „Peach Petunia“.

„Češky tyto odstíny volí proto, že jsou maximálně nositelné, ať už do zaměstnání nebo ve volném čase,“ uvedl vizážista celebrit Pavel Bauer s tím, že Češky tolik nepodléhají trendům jako ženy v jiných zemích. 

Vítězná trojice

Podle průzkumu dokonce nehraje roli barva vlasů. Pouze u černovlásek se na třetím a čtvrtém místě objevují červené odstíny, které se u žen s jinou barvou vlasů nacházejí až zhruba uprostřed žebříčku. „Černovlásky preferují výraznější odstíny, které jim sluší více než neutrální barvy, a to zejména kvůli jejich časté světlé pleti,“ dodal Bauer. 

Průzkum zkoumal také preference barev podle křestních jmen, kde se daly vysledovat veliké rozdíly. K červeným odstínům inklinují Barbory a Eriky; k hnědým Hany, Ireny, Jarmily a Věry; ke korálovým Ivy, Kristýny a Radky a konečně k růžovým Ivany, Jiřiny a Michaely. 

A jaký odstín nejraději používáte vy?

Zdroj a foto: Avon

 

Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Podlahy Rooms